czwartek, 5 grudnia 2013

Książeczka o Mikołaju- plik do pobrania.

Zainspirowana żywotem świętego Mikołaja z Miry postanowiłam, tak jak on, podzielić się tym co mam z innymi. Utworzyłam więc małą książeczkę opowiadającą o Mikołaju, którą każda z Was może tutaj pobrać i obdarować nią swoje pociechy.Jak wykonać książeczkę:

1- Drukujemy pdf. z tego linka .Wycinamy wzdłuż wyznaczonych linii.

2- Można dociąć kawałek tekturki, brystolu lub bloku technicznego jako okładkę tylną.


3- Sprawdzamy czy numery stron się zgadzają i zszywamy zszywaczem bądź nićmi.
Można też użyć dziurkacza i wstążeczki aby połączyć strony.4- Na okładce jest miejsce na pracę autorską dziecka.
Kilka słów o książeczce:

Tekst opowiada o świętym Mikołaju z perspektywy jego dzieciństwa. Czy wiedzieliście, że rozdawał jałmużnę już jako malutki chłopiec? Do kościoła nosił ze sobą jedzenie i obdarowywał nim biedne dzieci?!

Forma jest bardzo otwarta, łatwo Wam będzie wpleść opowieść o Waszym sposobie rozumienia kwestii Mikołaja ( prawdziwy czy tylko wspomnienie świętego itd) w zgodzie z Waszą tradycją.
Ilustracje zawierają proste przedmioty ze świata dzieci, zatem można czytać już z niemowlakiem, któremu pokazujemy misie, piłki itd.

Poczytajcie trochę o tym świętym, będziecie wtedy mogły zabłysnąć wiedzą przed dociekliwą latoroślą. Zapewniam Was, że same się zdziwicie!

Pamiętajcie, że książeczkę można czytać przez cały adwent i okres świąt. Wykolorowaną przez dziecko książeczkę należy używać, aby powstrzymać mechanizm użyj-wyrzuć.

W przypadku większej ilości dzieci, warto rozdzielić strony kolorowanki między nie raczej niż dawać każdemu książeczkę. Dzięki temu w trakcie czytania łatwiej skupią się wokół Ciebie i poczują, że ich wkład pracy ma znaczenie i słóży wszystkim.

Jeżeli Wasza pociecha nie potrafi jeszcze kolorować, zachęcam abyście własnoręcznie ozdobiły książkę!

Pozdrawiam!
Kinga