czwartek, 13 lutego 2014

Twórcza 13: szyjemy woreczki gimnastyczne.

"Twórcza 13" to nasz  nowy cykl, w którym chcemy pokazać  Wam to, co wyczarowujemy dla dzieci (nie tylko naszych własnych) i dla domu. Kiedy tylko możemy (to znaczy gdy zazdrośni mężowie nie przeszkadzają), chwytamy za druty, szydełko, siadamy do maszyny do szycia i wysnuwamy spod naszych palców cudeńka piękne i pożyteczne. A że chcemy nie tylko chwalić się, ale także i dzielić, każdy post będzie zawierał instrukcje wykonania przedmiotu: śledźcie twórczą trzynastkę, trzynastego każdego miesiąca!


Każda z nas ma w sobie wielki twórczy potencjał. Wydaje się, że to właśnie macierzyństwo często uruchamia w nas pasję tworzenia. Robótki ręczne są bardzo na czasie i kiedy popatrzymy na wszystkie dostępne artykuły pasmanteryjne, to aż świerzbią ręce żeby za coś się zabrać. Dzisiejszy post dedykuję wszystkim, którzy nie wiedzą od czego zacząć przygodę z szyciem a bardzo by chcieli. Przy okazji wykonamy kultową zabawkę dla dzieci!

Woreczki gimnastyczne, bo o nich tutaj mowa, są bardzo szybkie i proste w wykonaniu. Można je z łatwością zszyć ręcznie lub wykonać na maszynie jako doskonały projekt dla początkujących!
Nie trzeba mieć żadnych umiejętności, wystarczy:

- kawałek bawełny (nie rozciągliwej) o wymiarach 13 cm na 22 cm (wymiary są dowolne, ten tutaj to raczej taki przykład. Powstaje z niego zgrabny prostokącik w sam raz dla malutkich rączek)
- igła i nici
- ok. 1/2 + szklanki ziaren (ryż, kasza, fasolka)
-lejek 

Wykonanie:
  • złożyć bawełniany prostokąt na pół, prawą stroną do środka
  • zszyć wzdłuż trzech otwartych krawędzi, pozostawiając na  jednym rogu niewielkie otwarcie (2-3 cm)
  • wywrócić robótkę na prawą stronę przeciągając przez otwarcie
  • w otwarcie wsadzić lejek i wsypać do woreczka ziarna
  • zaszyć otwarcie z zewnątrz 
powtórzyć aż do uzyskania satysfakcjonującej liczby woreczków (uwaga: uzależnia!)


Zachęcam wszystkie, zarówno początkujące jak i zaawansowane, mamy- szwaczki do wykonania
kilku takich woreczków, gdyż już za tydzień podpowiemy Wam jak wykorzystać je w zabawie! Chociaż pewnie Wasze pociechy odkryją do tego czasu  ze sto sposobów.

Pozdrowienia,
Kinga